Video Information

Część I: Skargi społeczności
Prof. Sandel prezentuje Kantowskie obiekcje do teorii Arystotelesa. Kant uważa, że polityka musi szanować wolność jednostki. Ludzie zawsze...

Część I: Skargi społeczności
Prof. Sandel prezentuje Kantowskie obiekcje do teorii Arystotelesa. Kant uważa, że polityka musi szanować wolność jednostki. Ludzie zawsze powinni szanować wolność innych ludzi do podejmowania własnych wyborów-uniwaralny obowiązek ludzkości-a dla Kanta źródło obowiązku. Dyskusja nad poglądami Kanta prowadzi do wstępu do filozofii komunitaryzmu.
Komunitaryzm twierdzi, że oprócz obowiązków uniwersalnych i woluntarystycznych mamy obowiązki członkostwa, solidarności i lojalności. Te obowiązki powstają na bazie zgody. Dziedziczymy naszą przeszłość i tożsamość od naszych rodzin, miasta,klub państwa. Ale co jeśli nasze zobowiązania wobec rodziny czy wspólnoty stoją w sprzeczności z naszymi uniwersalnymi obowiązkami wobec ludzkości?
Część II: SKĄD POCHODZI NASZA LOJALNOŚĆ
Dyskusja o argumentach za i przeciw obowiązkom solidatności i przynależności. Czy jesteśmy więcej winni naszym współobywatelom niż obywatelom innych państw? Czy patriotyzm jest cnotą, czyuprzedzeniem? Jeśli nasza tożsamość jest definiowana przez wspólnotę co z uniwersalnymi prawami człowieka?
Używając różnych scenariusze studenci debratują o tym czy obowiązek lojalności może kiedykolwiek przeważyć obowiązki uniwersalne?
Współtwórz z nami Filmotekę EP
Zachęcamy do dodawania nowych filmów do naszej Filmoteki EP. Więcej informacji na temat Galerii Filmów znajdziecie Państwo klikając tu:
Filmoteka Etyki Praktycznej >