Prof. Jeff McMahan - kim jest?

Posted by on in Konferencje

Już od poniedziałku rusza Międzynarodowa Konferencja "Etyka zabijania" 2011. Zapraszam do zapoznania się z biogramem naszego gościa specjalnego!

Jeff McMahan jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Rutgers w New Jersey, w Stanach Zjednoczonych, a także prowadzi badania naukowe w Centrum for Human Values na Uniwersytecie Princeton.

Od 2009 roku jest wyróżnionym pracownikiem naukowym w Uehiro Centre for Practical Ethics, Uniwersytetu w Oxfordzie. Tytuł licencjacki (Summa cum Laude) z Literatury Angielskiej otrzymał w 1976 roku na Uniwersytecie of the South (Sewanee). W 1978 roku, jako stypendysta Cecila Rhodes’a, studiował filozofię, politykę oraz ekonomię w Collage’u Corpus Christi na Uniwersytecie w Oxfordzie, a w 1983 roku obronił tam tytuł magistra. Studiował również w Collage’u St. John na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie zajmował się badaniami naukowymi jako Research Fellow. W 1986 roku otrzymał tam tytuł doktora filozofii za pracę „Problemy teorii populacji”; jego promotorem był znany filozof Bernard Wiliams.

Jeff McMahan jest autorem ośmiu książek, m.in. jego „Etyka zabijania”, opublikowana w roku 2002 przez Oxford University Press, została powszechnie uznana, m.in. przez Biuletyn Etyki Medycznej. Jest autorem ponad dziewięćdziesięciu artykułów naukowych, a także posiadaczem wielu nagród oraz stypendiów naukowych. Jeden z recenzentów przedstawił McMahana jako „jednego z czołowych współczesnych amerykańskich etyków”.

Był gościem wielu placówek naukowych na całym świecie, m.in. California Institute of Technology, Uniwersytetu Yale, Uniwersytetu Harvarda, Uniwersytetu Sztokholmskim, Uniwersytetu Stanforda, Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie, Universidad Torcuato di Tella w Buenos Aires, Uniwersytetu Sheffield w Wielkiej Brytanii.

Jest redaktorem lub członkiem rady naukowej wielu pism naukowych, a także recenzentem dla światowych wydawnictw naukowych, tj. Blackwell Publisher, Oxford University Press, Cambridge University Press, Columbia University Press. Jego zainteresowania obejmują etykę praktyczną, etykę normatywną, filozofię polityczną oraz teorię praw. 

Magister filozofii, etyk. Specjalizacja: etyka wojny i interwencji wojskowych. Zainteresowania: filozofia społeczna i polityczna, bioetyka, neuroetyka.
Obecnie pracuję dla Blackwell UK Ltd. i odbywam kurs Applied Ethics na Oxford University.
Social sharing

Comments

Blog Naukowy Etyk Praktycznej

Active Groups

No active groups.