Wieści z frontu - ELAC Annual Workshop "Ending Wars"

Posted by on in Konferencje

Drodzy Portalowicze,

Mija dokładny rok od mojego wyjazdu do Oxfordu. Zagnieżdżam się coraz bardziej, opierzam, próbuję latać... Tym bardziej czuję się wyjątkowo móc gościć w moim mieście tak szacownych gości, jakimi są tęgie światowej sławy, akademickie głowy! Już jutro rozpoczyna się spotkanie tzw. grupy wojennej, która co roku spotyka się w Merton College w Oxfordzie, aby poruszać kwestie związane z etyką i prawem konfliktów zbrojnych.

Przez to,  że spotkanie to jest zamknięte staje się ono niesamowicie kameralne. W programie można spotkać takie nazwiska, jak: Jeff McMahan, Henry Shue, David Rodin, Larry May, J.D. Ohlin. Tematy: “Two Doctrines of Jus ex Bello", “The War Trap: Paradoxes and Dilemmas of Jus Terminatio”, “War Exit”, “A Non-Linear Approach to the Moral Termination of War”, “Proportionality and Time”, a w podsumowaniu: “Interdisciplinary Questions and Answers about Ending Wars”.

Liczę na dyskusje, dobre pogadanki przy lunchu i przerwach na kawe. A w sobotę wywiad z Jeffem McMahanem w Blackwellu, na Broad Street. Wszystko postaram się udostępnić, abyście i Wy mogli ze mną w tym uczestniczyć.

Abyście poczuli nastrój z jakim jutro obudzę się, aby udać się do Mure Room w Mertonie, oto The Doors - The End - z wyśmienitego filmu "Apocalipse Now". Dobrze, że nie poczuję napalmu a tylko wspaniały zapach kawy.

alt

 

Pozdrawiam pokojowo,

B.

Magister filozofii, etyk. Specjalizacja: etyka wojny i interwencji wojskowych. Zainteresowania: filozofia społeczna i polityczna, bioetyka, neuroetyka.
Obecnie pracuję dla Blackwell UK Ltd. i odbywam kurs Applied Ethics na Oxford University.
Social sharing
Trackback URL for this blog entry.

Comments

Blog Naukowy Etyk Praktycznej

Active Groups

No active groups.