Psychologia zła

Opcje dla wydarzenia

Admini

Potwierdzeni goście

Psychologia zła
Wydarzenie
Kategoria:
Lokalizacja:
UOUW
Termin:
Od : środa, 13 kwietnia 2011 18:00
Do : środa, 22 czerwca 2011 20:15
Ilość miejsc:
30 (29 wolne)
Utworzył(a) wydarzenie:

Szczegóły wydarzenia

Celem zajęć jest ukazanie w jakim stopniu Sytuacja i System są w stanie wpływać na jednostkę, by ta brała udział w tworzeniu, podtrzymywaniu, utrwalaniu lub godzeniu się na warunki przyczyniające się do popełniania wykroczeń i przestępstw. Tematyka dotycząca zbrodni przeciwko ludzkości, zbiorowych gwałtów oraz patologii występujących w systemie więziennictwa i systemie wojskowym będzie omawiana w oparciu o wyniki przeprowadzonych na świecie eksperymentów i badań.

Serdecznie zapraszam tych wszystkich z Państwa, którzy są ciekawi jaki wpływ na zachowanie każdego z nas mają poszczególne czynniki sytuacyjne oraz siły systemu. Także tych, którzy chcą zmierzyć się z otaczającą rzeczywistością i odkryć czy nie kryją się za egocentryczną iluzją własnej wyjątkowości, tworząc tarczę ochronną pozwalającą wierzyć we własną niezachwianą moralność i zdolność do przewidywalnego zachowania w określonych sytuacjach.

Prowadząca: mgr Monika Gmurek

Nowe na tablicy grup

Aktywne grupy

Brak aktywnych grup.

Komentarze zdjęć

  • MC Otwarty rasizm przy udziale naruszenia chociażby prawa do zrzeszania się i tworzenia związków zawodowych...
  • MC Praca na "czarno".
  • historia lubi się powtarzać... Historia lubi się powtarzać... Jednak można uniknąć wielu ludzkich pomyłek, jeśli tylko zaczniemy analizować niektóre fakty. Co Wy na ten temat sądzicie?
  • kij, marchewka Niestety kij i marchewka są koniecznym elementem tak moralności jak i etyki. Choć jest racją, że przydałoby się więcej marchewek.