Psychologia zła

Opcje dla wydarzenia

Admini

Potwierdzeni goście

Psychologia zła
Wydarzenie
Kategoria:
Lokalizacja:
Warszawa
Termin:
Od : środa, 05 października 2011 18:00
Do : środa, 14 grudnia 2011 20:00
Ilość miejsc:
30 (29 wolne)
Utworzył(a) wydarzenie:

Szczegóły wydarzenia

Czy zło jest stałe i wewnętrzne czy zmienne i zewnętrzne?
Na czym polega samouwięzienie?
Czy niewydolność Systemu w przeciwdziałaniu i walce z maltretowaniem kobiet to wynik „zła administracyjnego” czy wyuczonej bezradności?
Czy torturowanie więźniów w Abu Ghraib było wynikiem ślepego posłuszeństwa wobec autorytetu, konformizmu czy działaniem kilku „zgniłych jabłek”?

Jeśli zaintrygowały Państwa powyższe pytania, zapraszam serdecznie na prowadzone przeze mnie zajęcia na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Zachęcam do uczestnictwa w nich tych wszystkich z Państwa, którzy są ciekawi jaki wpływ na zachowanie każdego z nas mają poszczególne czynniki sytuacyjne oraz siły systemu. Także tych, którzy chcą zmierzyć się z otaczającą rzeczywistością i odkryć czy nie kryją się za egocentryczną iluzją własnej wyjątkowości, tworząc tarczę ochronną pozwalającą wierzyć we własną niezachwianą moralność i zdolność do przewidywalnego zachowania w określonych sytuacjach.

Czekam na Państwa w każdą środę. Zajęcia rozpoczynają się 5 października 2011 r. Bliższe informacje znajdują się na stronie www.uo.uw.edu.pl -> Człowiek & społeczeństwo.

Kurs dla osób, które ukończyły 16 rok życia.

Serdecznie zapraszam!
Mgr Monika Gmurek

Nowe na tablicy grup

Aktywne grupy

Brak aktywnych grup.

Komentarze zdjęć

  • MC Otwarty rasizm przy udziale naruszenia chociażby prawa do zrzeszania się i tworzenia związków zawodowych...
  • MC Praca na "czarno".
  • historia lubi się powtarzać... Historia lubi się powtarzać... Jednak można uniknąć wielu ludzkich pomyłek, jeśli tylko zaczniemy analizować niektóre fakty. Co Wy na ten temat sądzicie?
  • kij, marchewka Niestety kij i marchewka są koniecznym elementem tak moralności jak i etyki. Choć jest racją, że przydałoby się więcej marchewek.