Aby móc dodać nowe wydarzenie, należy się zalogować

Jak zostać swoim terapeutą?

Event Options

Admins

  • Kamila Makowska
    Kamila Makowska
    Event Creator

Confirmed guests

Jak zostać swoim terapeutą?
Event Information
Category:
Location:
Warszawa
Time:
From : Monday, 15 April 2013 12:00
Until : Monday, 15 April 2013 14:00
Seats available:
Unlimited seats
Event Creator:

Event Details

Prof. Maxie C. Maultsby, Jr. światowej sławy psychiatra i twórca Racjonalnej Terapii Zachowania będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Podczas wykładu otwartego opowie o metodach kontrolowania własnych emocji i radzenia sobie z codziennymi kłopotami. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00, przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) stworzona przez prof. Maultsby'ego, należy do nurtu poznawczo-behawioralnego i jest metodą terapii wykorzystującą techniki zmiany zachowania i procesów myślowych do poprawy zdrowia psychicznego. Jest to terapia wszechstronna, efektywna, krótkoterminowa i ponadkulturowa.

Prof. Maultsby przybliży podczas spotkania techniki autoterapeutyczne wykorzystywane w tej metodzie, dzięki którym można skutecznie nauczyć się pomagać samemu sobie. – Wykład prof. Maultsby'ego to przede wszystkim uczta intelektualna i fascynująca lekcja z historii psychoterapii oraz okazja, aby poznać osobiście wybitnego twórcę konkretnej metody terapeutycznej – mówi dr Monika Suchowierska, psycholog rozwojowy SWPS.

Maxie C. Maultsby, Jr. jest profesorem psychiatrii, wykładał w czterech amerykańskich szkołach medycznych. Autor dwóch książek przetłumaczonych na język polski: „Racjonalna Terapia Zachowania – podręcznik psychoterapii” i „ABC Twoich Emocji”. W 1977 roku został wybrany na członka American Psychiatric Association, a w roku 2000 wyróżniono go dożywotnim członkostwem w tej organizacji, w uznaniu za znaczący wkład w amerykańską psychiatrię. Od 1989 do 1995 roku był przewodniczącym katedry psychiatrii w College of Medicine na Howard University w Waszyngtonie.

Wykład będzie prowadzony w języku angielskim. Wstęp wolny.
Dodaj konferencjęJeśli posiadasz informację o konferencji związanej z etyką, możesz dodać ją osobiście! Wystarczy najpierw się zalogować, a następnie kliknąć na obrazek "Dodaj konferencję"

New on the groups table

Active Groups

No active groups.

Photos Comments

  • MC Otwarty rasizm przy udziale naruszenia chociażby prawa do zrzeszania się i tworzenia związków zawodowych...
  • MC Praca na "czarno".
  • historia lubi się powtarzać... Historia lubi się powtarzać... Jednak można uniknąć wielu ludzkich pomyłek, jeśli tylko zaczniemy analizować niektóre fakty. Co Wy na ten temat sądzicie?
  • kij, marchewka Niestety kij i marchewka są koniecznym elementem tak moralności jak i etyki. Choć jest racją, że przydałoby się więcej marchewek.