Z miłą chęcią dzielę się z Wami wiadomością o powstałej w sierpniu, oficjalnej grupie filozoficznej, która należy do Blackwell's Oxford. Jestem jej założycielem oraz prowadzącą. Oczywiście bez wsparcia pewnych osób, w tym managerów Blackwell's, Oxford, nie pisałabym dzisiaj o tym, ponieważ zaistnienie takowej grupy byłoby po prostu niemożliwe.

Wielkie, oficjalne, pierwsze spotkanie zaplanowałam na 01 września 2012, godzinę 12:00. Gościem moim będzie prof. Jeff McMahan, znany już Wam bardzo dobrze, chociażby z konferencji EP "Etyka zabijania", która odbyła się w maju 2011 roku. (Czas leci niemiłosiernie!)

Jeff McMahan

Cieszy mnie również to, że BBC Radio 4, a ściślej: Nigel Warburton (http://www.philosophybites.com/,http://www.open.ac.uk/Arts/philosophy/warburton.shtml) wyraził chęć współpracy! Oby owoce były wielkie - nie mogę się doczekać.

O spotkaniu poinformowała również strona ELAC - Insitute of Ethics, Law and Armed Conflict.

Zachęcam do "polubienia" strony Blackwell's Philosophy Group na Facebooku, oraz śledzenia kolejnych wydarzeń; odwiedzania Oxfordu i uczęszczania na spotkania - do czego serdecznie zachęcam!

Pozdrawiam ciepło z Oxfordu,

B.