Katalog etyki praktycznej

Katalog Etyki Praktycznej

... zasoby z etyki posegregowane według kategorii i moderowane ze względu na treść. Znajdziecie tu informacje o książkach z etyki, artykułach naukowych i publicystycznych, podręcznikach do nauczania etyki, polskich etykach czy filmach dotyczących dylematów etycznych...

Inżynieria genetyczna

Inżynieria genetyczna
Listings RSS
Add your listing here

Embriologia - ostatnie starcie

Autor zestawia w swoim artykule podejście rządu brytyjskiego i polskiego do tematyki badań nad komórkami macierzystymi, zapłodnień in vitro, a także aborcji.

Typlink
Językpolski

Aspekty etyczne biotechnologii

Aspekty etyczne biotechnologii Marek Szarucki - adiunkt w Katedrze Analiz Strategicznych, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Sukcesy naukowe bilogów a problemy etyczne

Artykuł prof. A. Paszewskiego, wygłoszony w trakcie Sympozjum na Uniwersytecie Warszawskim pt. Człowiek-Nauka-Wiara, które odbyło się z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa.

Genetyka

Francois Chapeville urodzony w Polsce profesor genetyki, wieloletni dyrektor naukowy Instytutu im. Jacquesa Monoda w Paryżu

Quo vadis, medicina?

Niewiarygodny postęp w medycynie i neurobiologii prowadzi do możliwości stosowania technik medycyny poza jej tradycyjnymi celami. I rodzi pytania natury etycznej.

Sklep z ludzkim ciałem

W r. 1993 Andrew Kimbrell, dyrektor International Center for Technology Assessment w Waszyngtonie wydał książkę " The human body shop" ( "Sklep z ludzkim ciałem" lub "Warsztat ludzkiego ciała") , zaś podtytuł w polskim tłumaczeniu brzmi: "Inżynieria i mar ...

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl