Katalog etyki praktycznej

Katalog Etyki Praktycznej

... zasoby z etyki posegregowane według kategorii i moderowane ze względu na treść. Znajdziecie tu informacje o książkach z etyki, artykułach naukowych i publicystycznych, podręcznikach do nauczania etyki, polskich etykach czy filmach dotyczących dylematów etycznych...

Modlitwy za Bobby'ego/ Prayers for Bobby (2009)

by uzarosa, August 18, 2011
Dodałam ten film nie tylko z uwagi na problem jaki porusza, ale na jego formę. Film nie zawiera scen erotycznych,brutalnych, doskonale nadaje się do pokazania nawet w gimnazjum. Poprzez prostą fabułę przekazuje kilka istotnych informacji, ale przede wszystkim dużą dawkę emocji, którą w młodym człowieku wywołuje brak akceptacji. Choć akcja filmu rozgrywa się w latach 80tych problem nietolerancji wobec homoseksualizmu wciąż jest niezwykle żywy w chrześcijańskich środowiskach Stanów Zjednoczonych, a także w Polsce. Tutaj mamy jedną z tysięcy osobistych historii osoby wychowanej w określony sposób, która kończy się z jednej strony tragicznie, z drugiej optymistycznie, bo z tragedii płynie przynajmniej jakaś nauka. Dobry film dla tych, dla których kościół, czy wiara są istotną częścią życia.

Report
Your Name:
Message:

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl