Księżyc / Moon (2009)

Film opowiada historię Sama Bella, który w ramach kontraktu od 3 lat jedynie w towarzystwie superinteligentnego komputera przebywa w stacji kosmicznej na Księżycu.Raz na jakiś czas otrzymuje krótkie wiadomości od żony Tess. Gdy jego misja zbliża się ku końcowi dokonuje szokującego odkrycia.
Film porusza dylematy etyczne związane z klonowaniem, tożsamością i istotą człowieczeństwa. Skupia się na ukazaniu problemu definicji godność człowieka oraz tego jaką wartość ma ludzkie życie.

reżyseria: Duncan Jones
scenariusz: Nathan Parker
produkcja: Wielka Brytania
gatunek: Dramat, Sci-Fi
Typ
Język
Słowa kluczowe
Film z Youtube
Images (1)
Reviews (1)
byuzarosa

August 18, 2011

Choć film stawia kilka ważnych pytań z zakresu etyki, jest dość nudnawy. Skromny w środkach, co w połączeniu z kiepską rolą Sama Rockwella nie koniecznie wprawia człowieka w refleksyjny nastrój. Pomysł na fabułę jest wtórny, a sposób jego przedstawienia mało nowatorski, po chociażby takiej produkcji jak "Wyspa" (The Island 2005). O wiele lepiej ten sam problem nakreśla "Never let me go" - który uważam za jeden z najlepszych dotykających problemu klonowania.

Submit review»

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl