Katalog etyki praktycznej

Katalog Etyki Praktycznej

... zasoby z etyki posegregowane według kategorii i moderowane ze względu na treść. Znajdziecie tu informacje o książkach z etyki, artykułach naukowych i publicystycznych, podręcznikach do nauczania etyki, polskich etykach czy filmach dotyczących dylematów etycznych...

mpawlowski

Recenzje(2)
przezmpawlowski, September 7, 2010
1 z 1 osób uznała tę recenzję za pomocną
Etyka seksualna
Ciekawy artykuł z zakresu problematyki etyki seksualnej, pełniący role bardziej jej streszczenia niż szczegółowej analizy.
Znajdziemy w nim między innymi dość ciekawy opis stanowiska personalistycznego w sprawie seksualności człowieka, stanowisk etyków etc. W tym artykule zostają także poruszone kwestię homoseksualizmu, celibatu, gwałtu, przemocy seksualnej, różnic kulturowych w płciach, wychowania seksualnego i wiele innych.
przezmpawlowski, September 7, 2010
2 z 2 osób uznała tę recenzję za pomocną
Aborcja - ocena chrześcijańsko-moralna
Brak jakichkolwiek argumentów sam "artykuł", choć trudno to tak nazwać jest po prostu średniej jakości opowiadaniem z dość mocno zaakcentowaną ideologiczną, wpływająca na emocje końcówką...
Nie polecam nikomu, kogo interesuje choć w elementarnym stopniu spór na temat przerywania ciąży...
Nie polecam także osobą, zainteresowanym stanowiskiem kościoła w tej sprawie...

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl