"Education is power", czyli edukowanie poprzez naciśnięcie 'PLAY'

Dodane przez w w Inne

To, że serwis YouTube jest wielkim wysypiskiem wie każdy. Mam nadzieję, że wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest on również skarbnicą wiedzy. Ostatnio natrafiam na same 'złote monety'. Trzeba tylko umiejętnie szukać...

Jedną z nich jest doktora filozofii socjopolitycznej, Jasona J. Campbella, z Nova Southeastern University. W jego wykładach urzeka prostota wypowiedzi, jasność i wrażenie, że jest się jego jedynym słuchaczem, któremu tłumaczy się coś w 'cztery oczy' - idealna lekcja, którą możecie odbyć siedząc w domu!

Zachęcam Was to zajrzenia na stronę i blog Campbella. Przede wszystkim jednak zapraszam na jego kanał na YouTube! Znajdziecie na nim wiele przydatnych wykładów - lekcji, m.in. o tematyce etycznej, politycznej, gender...

Jeżeli nie macie pojęcia o etyce, a bardzo chcielibyście się z nią 'bliżej poznać', nie ma nic lepszego niż przeglądanie katalogu oraz filmoteki Etyki Praktycznej. Zawarte w nich nagrania podobnie prowadzonych wykładów, o wiele znamienitszych doktorów i profesorów na świecie, pozwoli Wam zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami etyki.

Jeżeli Wy napotkacie na jakieś 'złote monety' dodajcie link filmu do podstrony FILMY > dodaj film, na Etyce Praktycznej albo zamieście go oraz parę zdań, czym Was zaciekawił i o czym mówi film, w komentarzu poniżej tego posta. Dzięki!

Magister filozofii, etyk. Specjalizacja: etyka wojny i interwencji wojskowych. Zainteresowania: filozofia społeczna i polityczna, bioetyka, neuroetyka.
Obecnie pracuję dla Blackwell UK Ltd. i odbywam kurs Applied Ethics na Oxford University.
Spodobał Ci się artykuł? Subskrybuj biuletyn i podziel się z innymi!
URL Trackback dla tego wpisu na blogu

Komentarze

 • Krzysztof Saja
  Krzysztof Saja wtorek, 12 lipca 2011

  :)

  Dzięki za ten link. Bardzo ciekawy kanał na Youtube

 • Begina Cox
  Begina Cox wtorek, 12 lipca 2011

  :)

  Cała przyjemność po mojej stronie. Tak, Campbell jest świetnym dydaktykiem :)

 • Najpierw zaloguj się a potem wyślij komentarz
Blog Naukowy Etyk Praktycznej

Aktywne grupy

Brak aktywnych grup.