Blackwell's Philosophy Group - Jeff McMahan w Oxfordzie

Dodane przez w w Etyka ogólna

Z miłą chęcią dzielę się z Wami wiadomością o powstałej w sierpniu, oficjalnej grupie filozoficznej, która należy do Blackwell's Oxford. Jestem jej założycielem oraz prowadzącą. Oczywiście bez wsparcia pewnych osób, w tym managerów Blackwell's, Oxford, nie pisałabym dzisiaj o tym, ponieważ zaistnienie takowej grupy byłoby po prostu niemożliwe.

Wielkie, oficjalne, pierwsze spotkanie zaplanowałam na 01 września 2012, godzinę 12:00. Gościem moim będzie prof. Jeff McMahan, znany już Wam bardzo dobrze, chociażby z konferencji EP "Etyka zabijania", która odbyła się w maju 2011 roku. (Czas leci niemiłosiernie!)

Jeff McMahan

Cieszy mnie również to, że BBC Radio 4, a ściślej: Nigel Warburton (http://www.philosophybites.com/,http://www.open.ac.uk/Arts/philosophy/warburton.shtml) wyraził chęć współpracy! Oby owoce były wielkie - nie mogę się doczekać.

O spotkaniu poinformowała również strona ELAC - Insitute of Ethics, Law and Armed Conflict.

Zachęcam do "polubienia" strony Blackwell's Philosophy Group na Facebooku, oraz śledzenia kolejnych wydarzeń; odwiedzania Oxfordu i uczęszczania na spotkania - do czego serdecznie zachęcam!

Pozdrawiam ciepło z Oxfordu,

B.

 

Magister filozofii, etyk. Specjalizacja: etyka wojny i interwencji wojskowych. Zainteresowania: filozofia społeczna i polityczna, bioetyka, neuroetyka.
Obecnie pracuję dla Blackwell UK Ltd. i odbywam kurs Applied Ethics na Oxford University.
Spodobał Ci się artykuł? Subskrybuj biuletyn i podziel się z innymi!
URL Trackback dla tego wpisu na blogu

Komentarze

 • Krzysztof Saja
  Krzysztof Saja sobota, 25 sierpnia 2012

  Gratuluję!

  Begino, świetna informacja. Zapowiada się ciekawie, tylko jeszcze napisz, jakie są cele grupy.

 • Begina Cox
  Begina Cox poniedziałek, 27 sierpnia 2012

  :)

  Dziękuję bardzo Krzyśku.
  Celem grupy jest przebywanie pośród książek filozoficznych, uciecha z uprawiania filozofii, dyskutowanie na wszelkie tematy powiązane z filozofią - czy podstawowym celem, tak przynajmniej mi sie wydaje, jest po prostu filozofia. A to będziemy mieć spotkania przy filmie, a to przy gościu, a to przy książce - lub te 3 rzeczy w 1.

 • Begina Cox
  Begina Cox poniedziałek, 27 sierpnia 2012

  P.S.

  Dalsze cele same się wyklarują - jestem jak zawsze otwarta na wszystkie ewentualności, które przynosi los, współpracujący ze sobą ludzie, głowy pełne pomysłów, itd. Grunt to nie zatracić dziecięcej ciekawości, chęci uciechy i tęgości głów.

 • Najpierw zaloguj się a potem wyślij komentarz
Blog Naukowy Etyk Praktycznej

Aktywne grupy

Brak aktywnych grup.