Wieści z frontu - ELAC Annual Workshop "Ending Wars"

Dodane przez w w Konferencje

Drodzy Portalowicze,

Mija dokładny rok od mojego wyjazdu do Oxfordu. Zagnieżdżam się coraz bardziej, opierzam, próbuję latać... Tym bardziej czuję się wyjątkowo móc gościć w moim mieście tak szacownych gości, jakimi są tęgie światowej sławy, akademickie głowy! Już jutro rozpoczyna się spotkanie tzw. grupy wojennej, która co roku spotyka się w Merton College w Oxfordzie, aby poruszać kwestie związane z etyką i prawem konfliktów zbrojnych.

Przez to,  że spotkanie to jest zamknięte staje się ono niesamowicie kameralne. W programie można spotkać takie nazwiska, jak: Jeff McMahan, Henry Shue, David Rodin, Larry May, J.D. Ohlin. Tematy: “Two Doctrines of Jus ex Bello", “The War Trap: Paradoxes and Dilemmas of Jus Terminatio”, “War Exit”, “A Non-Linear Approach to the Moral Termination of War”, “Proportionality and Time”, a w podsumowaniu: “Interdisciplinary Questions and Answers about Ending Wars”.

Liczę na dyskusje, dobre pogadanki przy lunchu i przerwach na kawe. A w sobotę wywiad z Jeffem McMahanem w Blackwellu, na Broad Street. Wszystko postaram się udostępnić, abyście i Wy mogli ze mną w tym uczestniczyć.

Abyście poczuli nastrój z jakim jutro obudzę się, aby udać się do Mure Room w Mertonie, oto The Doors - The End - z wyśmienitego filmu "Apocalipse Now". Dobrze, że nie poczuję napalmu a tylko wspaniały zapach kawy.

alt

 

Pozdrawiam pokojowo,

B.

Magister filozofii, etyk. Specjalizacja: etyka wojny i interwencji wojskowych. Zainteresowania: filozofia społeczna i polityczna, bioetyka, neuroetyka.
Obecnie pracuję dla Blackwell UK Ltd. i odbywam kurs Applied Ethics na Oxford University.
Spodobał Ci się artykuł? Subskrybuj biuletyn i podziel się z innymi!
URL Trackback dla tego wpisu na blogu

Komentarze

Blog Naukowy Etyk Praktycznej

Aktywne grupy

Brak aktywnych grup.