Aby móc dodać nowe wydarzenie, należy się zalogować

Cyrki, futra i weganizm - o sensowności kampanii jednotematycznych

Event Options

Admins

  • Darek Gzyra
    Darek Gzyra
    Event Creator

Confirmed guests

Cyrki, futra i weganizm - o sensowności kampanii jednotematycznych
Event Information
Category:
Location:
Szczecin
Time:
From : Saturday, 10 December 2011 17:00
Until : Saturday, 10 December 2011 21:00
Seats available:
Unlimited seats
Event Creator:

Event Details

Basta! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt zaprasza na grudniowe Spotkanie z weganizmem pod hasłem „Cyrki, futra i weganizm - o sensowności kampanii jednotematycznych”.

Sobota, 10 grudnia 2011, godzina 17.00
Społeczny Infopunkt Alert
ul. Śląska 34, Szczecin
Wstęp wolny

Program wydarzenia:

Godzina 17.00

Zapraszamy na wegański poczęstunek oraz wymianę poglądów w miłym towarzystwie. Gorąco zachęcamy do współtworzenia spotkania, poprzez przyniesienie wegańskich potraw i smakołyków. Podczas spotkania będzie można wesprzeć działania na rzecz zwierząt i promocję weganizmu.
*wszystkie potrawy muszą być wegańskie: nie mogą zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego: mięsa (również mięsa ryb), tłuszczu zwierzęcego (masło, niektóre margaryny, smalec), mleka i jego przetworów, jajek, żelatyny, lecytyny, laktozy i konserwantów pochodzenia zwierzęcego.

Godzina 18.00

„Cyrki, futra i weganizm - o sensowności kampanii jednotematycznych”

Spotkanie poprowadzą Katarzyna Biernacka i Darek Gzyra ze Stowarzyszenia Empatia - http://empatia.pl

Wszyscy znamy akcje w rodzaju "Cyrk bez zwierząt", "Dzień bez futra" czy protesty przeciwko corridzie lub foie gras. Kampanie jednotematyczne, poświęcone określonemu sposobowi wykorzystywania zwierząt lub wybranym zwierzętom, są najczęściej wykorzystywaną strategią działania na rzecz zwierząt. Ostatnimi laty wzmaga się jednak krytyka takiego formułowania treści i celów akcji prozwierzęcych. Na spotkaniu podamy przykłady różnych kampanii jednotematycznych. Zastanowimy się czym się różnią, czy są skuteczne i czy są wykorzystywane również przez inne ruchy społeczne. Podamy argumenty za i przeciw. Zadamy przekorne pytanie, czy weganizm jest lub może być formą kampanii jednotematycznej.

Spotkanie składać się będzie z dwóch prezentacji po ok. 40 min., rozdzielonych przerwą. Będzie mu towarzyszył konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Empatia. Po prezentacjach zapraszamy na dyskusję.

Katarzyna Biernacka - weganka, prezeska Empatii
Dariusz Gzyra - weganin, jeden z założycieli Stowarzyszenia Empatia

Organizatorzy:

Basta! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt wege-szczecin@wp.pl
Społeczny Infopunkt Alert w Szczecinie www.facebook.com/infopunktalert

Patronat medialny:

Stowarzyszenie Empatia www.empatia.pl lub http://www.facebook.com/EmpatiaPL
Dodaj konferencjęJeśli posiadasz informację o konferencji związanej z etyką, możesz dodać ją osobiście! Wystarczy najpierw się zalogować, a następnie kliknąć na obrazek "Dodaj konferencję"

New on the groups table

Active Groups

No active groups.

Photos Comments

  • MC Otwarty rasizm przy udziale naruszenia chociażby prawa do zrzeszania się i tworzenia związków zawodowych...
  • MC Praca na "czarno".
  • historia lubi się powtarzać... Historia lubi się powtarzać... Jednak można uniknąć wielu ludzkich pomyłek, jeśli tylko zaczniemy analizować niektóre fakty. Co Wy na ten temat sądzicie?
  • kij, marchewka Niestety kij i marchewka są koniecznym elementem tak moralności jak i etyki. Choć jest racją, że przydałoby się więcej marchewek.