Katalog etyki praktycznej

Katalog Etyki Praktycznej

... zasoby z etyki posegregowane według kategorii i moderowane ze względu na treść. Znajdziecie tu informacje o książkach z etyki, artykułach naukowych i publicystycznych, podręcznikach do nauczania etyki, polskich etykach czy filmach dotyczących dylematów etycznych...

Modlitwy za Bobby'ego/ Prayers for Bobby (2009)

by rakoski, January 18, 2012
Bez dwóch zdań - film o homoseksualizmie najlepszy pod każdym względem. Jak zauważył ktoś w poprzedniej wypowiedzi, film R. Mulcahy nie epatuje seksem i wulgarnością, ale błyskotliwie obala stereotypowy, anachroniczny i religijny punkt widzenia. Opowieść obowiązkowa dla każdego, niezależnie od tego, kim jesteśmy (nic dziwnego, że film widziałem na FilmBox Family; dostępny również w rmvb na chomikuj). W filmie zabrakło mi jednak postawy, oceny władz Kościoła - tutaj jedynie "kazanie" pogrzebowe wielebnego, który zganił styl życia Bobby'ego. Najgorsze jest to, że stanowisko Kościoła wobec homoseksualizmu nie jest jednoznaczne: z jednej strony, żeby było współcześnie, JPII ganił zachowania "dewiacyjne", z drugiej idea miłości, miłosierdzia, pomocy i etc. wyłaniająca się z Biblii (bo nie sama skłonność jest zła, ale uczynek, czy jakoś tak). I jeszcze jedno... jedna z najlepszych ról S. Weaver!

Report
Your Name:
Message:

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl