Tuesday, 08 February 2011 00:38

Information about The Practical Ethics Philms Galery

Galeria Filmów Etyki Praktycznej jest miejscem, w którym użytkownicy portalu mogą umieszczać linki do dostępnych w sieci materiałów powiązanych z etyką stosowaną (wykładów naukowych, wywiadów, dyskusji, debat i innych materiałów publicystycznych, prezentacji, wystąpień czy referatów prezentujących określone światopoglądy). Do dodawania zasobów zachęcamy wszystkich zarejestrowanych użytkowników Etyki Praktycznej.

Cel tworzenia katalogu filmów na stronie EP

 • Katalog filmów EP został stworzony z myślą o wygodzie użytkowników i umożliwieniu im dostępu do prezentowanej w przystępny, interesujący sposób, wiedzy z dziedziny etyki. Poprzez dodawanie materiałów do naszego zbioru filmów umożliwiają Państwo stworzenie rzetelnej bazy wymiany informacji z zakresu praktycznych problemów moralnych.
 • W celu ułatwienia użytkownikom odnajdywania interesujących ich materiałów, katalog filmów podzielony został na trzy kategorie: naukowe, publicystyczne i zaangażowane. Każda z tych kategorii jest moderowana i starannie segregowana, w celu zapewnienia odpowiednich standardów dostępnych zasobów.
 • Galeria filmów umożliwia także komentowanie i ocenianie zawartych w niej zasobów, tym samym polecanie ich pozostałym użytkownikom serwisu. Możliwe jest także wyszukiwanie powiązanych z danym filmem materiałów, strona zawiera też ranking najczęściej oglądanych filmów oraz dział „Polecane", do którego trafiają najciekawsze propozycje.

Treść dodawanych zasobów

 • Do katalogu filmów należy dodawać linki do legalnie i publicznie dostępnych materiałów, które są umieszczone na publicznie dostępnych stronach internetowych lub do materiałów, do którym posiadacie Państwo prawa autorskie.
 • Dodawane zasoby mogą mieć charakter: naukowy, publicystyczny, bądź zaangażowany (opis tych kategorii znajdą Państwo ­tu ), zależy nam jednak przede wszystkim na materiałach, które prezentują dobrą znajomość poruszanej tematyki, o wysokiej jakości merytorycznej, w związku z celem jakim sobie stawiamy, a jakim jest popularyzacja etyki w Polsce.

W jaki sposób dodać film do galerii EP

 • Po zarejestrowaniu się na stronie, należy kliknąć na: Filmy -> Dodaj film
 • Następnie wypełniamy formularz kolejno: wklejając link do filmu (najczęściej w popularnych serwisach najłatwiej zrobić to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dany film i wybrania opcji: copy video URL, a następnie wklejeniu go w miejsce przeznaczone na adres), wybierając kategorię (wg podanych kryteriów), ustalając opcje dostępu.
 • Po wstępnym dodaniu filmu należy uzupełnić jego opis, podając tytuł/ nazwę zasobu (dobrze by zawierała ona krótką informacje o języku danego zasobu, jeśli jest on inny niż język polski, jak np. sformułowanie: „ (j.ang.)", „(napisy PL)" i numerację, jeśli materiał został podzielony na części np. „1z3", „1/5") .
 • W dodawanym materiale należy zamieścić krótki jego opis, wolny od osobistych opinii (do których wyrażania zapraszamy w komentarzach pod filmami), streszczający główne jego tezy, przesłanie, czy fabułę. Opis nie powinien zawierać błędów merytorycznych, ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych lub interpunkcyjnych, nie zawierać wulgaryzmów, nie może być obraźliwy.
 • Prosimy serdecznie o wypełnianie także słów kluczowych odnośnie danego zasobu, dzięki którym użytkownicy Internetu łatwiej będą mogli odnaleźć interesujące ich materiały.

Zanim dodasz zasoby do katalogu filmów EP pamiętaj, iż:

 • Decyzję o zamieszczeniu zasobu na stronie podejmują redaktorzy Etyki Praktycznej.
 • Redaktorzy zastrzegają sobie także prawo do moderacji opisów, tytułów i kategorii dodawanych zasobów, a także usuwania zasobów powtarzających się, bądź nie spełniających wymogów portalu EP (np. nie związanych z etyką, materiałów dostępnych w bardzo kiepskiej jakości, czy prezentujących treści sprzeczne z obowiązującym prawem).
Last modified on Friday, 11 February 2011 11:48

Conferences and Lectures

Brak nadchodzących wydarzeń

Subscribe by email