Katalog etyki praktycznej

Katalog Etyki Praktycznej

... zasoby z etyki posegregowane według kategorii i moderowane ze względu na treść. Znajdziecie tu informacje o książkach z etyki, artykułach naukowych i publicystycznych, podręcznikach do nauczania etyki, polskich etykach czy filmach dotyczących dylematów etycznych...

Kara śmierci

przez Maria Zarosa, July 23, 2010
0 z 1 osób uznała tę recenzję za pomocną
„Musimy przywrócić karę śmierci!” – krzyczy w swoim artykule Janusz Korwin Mikke, prezes UPR, dziś już prawie nic nie znaczącej w życiu politycznym kraju, partii. Wypowiedź autora, bardzo barwnej i nietuzinkowej postaci, zapewne nikogo nie dziwi, gdyż prawie wszystkie wypowiedzi autora bardzo często różnią się od przyjętych norm i zasad moralnych. Nie zgadzam się zupełnie z autorem, który pragnie przywrócenia kary śmierci i twierdzi, że jest to zgodne z naszym poczuciem moralnym. Chyba z poczuciem moralnym J.K.M. Nie przekonuje mnie jego stwierdzenie, że kary śmierci nie zastąpi dożywocie. Zastąpi z pewnością, gdy skazanego na dożywocie pozbawi się raz na zawsze wszelkich praw, nie obejmie żadna amnestią oraz zmusi do katorżniczej pracy. Straszenie społeczeństwa, że brak takiej karty będzie skutkował ciągłym wzrostem morderstw jest nieprzemyślane. Nie wierzę też podawanym procentom, by katolickim kraju, większość opowiadała się za karą śmierci.

Zgłoś do administratora
Twoje imię i nazwisko:
Wiadomość:

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl