Katalog etyki praktycznej

Katalog Etyki Praktycznej

... zasoby z etyki posegregowane według kategorii i moderowane ze względu na treść. Znajdziecie tu informacje o książkach z etyki, artykułach naukowych i publicystycznych, podręcznikach do nauczania etyki, polskich etykach czy filmach dotyczących dylematów etycznych...

Ethics of Abortion: Is it Moral or Immoral to Have an Abortion?

przez uzarosa, August 2, 2010
2 z 2 osób uznała tę recenzję za pomocną
Artykuł krótko opisuje jakie problemy powstają przy omawianiu tematu aborcji i to jest jego głównym zadaniem. Czasem pojawiają się odpowiedzi, co wydaje się być zbędnym, bowiem pozbawia go neutralności poglądowej, gdy twierdzi się tam co jest/byłoby etycznym zachowaniem(zamieszczone tam argumenty łatwo jest podważyć). Zatem pozytywna jego strona to zwrócenie uwagi na pytania jakie w kwestii aborcji musimy sobie zadać - takie, jak: czy płód jest osobą? czy kobieta ma etyczne zobowiązanie wobec niego? czy słuszny jest argument z autonomii ciała? czy ojciec dziecka powinien mieć udział w decyzji na temat aborcji? czy etycznym jest zmuszanie do donoszenia ciąży i urodzenia niechcianego dziecka. Negatywna strona to jednostronne, krótkie odpowiedzi, które upraszają problem. Artykuł zmusza jednak do refleksji, więc warto przejrzeć.

Zgłoś do administratora
Twoje imię i nazwisko:
Wiadomość:

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl