Nie Opuszczaj Mnie / Never Let Me Go (2010)

Film porusza problem etyki badań genetycznych a przede wszystkim ich daleko idących skutków. Poprzez wykorzystanie interesującej formy (połączenie filmu kostiumowego z s-f) twórcy snują fabułę, której głównym celem jest niezwykle ważne pytanie: jak zdefiniować człowieczeństwo? Skoro kod genetyczny, rozum, zdolności, emocje czy zdolność odczuwania nie są gwarantem naszego człowieczeństwa, naszych moralnych praw, to co nim jest? Choć przedstawiony w filmie roblem wydaje się wciąż bardzo odległy jest dobrym ćwiczeniem dla umysłu etyków i nie tylko.

reżyseria: Mark Romanek
scenariusz: Alex Garland
produkcja: USA, Wielka Brytania
gatunek: Melodramat, Sci-Fi
Typ
Język
Film z Youtube
Zdjęcia (1)
Recenzje (1)
przezuzarosa

sierpień 18, 2011

Moim zdaniem jest to bardzo dobry film. Skromny w środkach, a przedstawiający niezwykle istotny problem podmiotowości moralnej, który jest bliski każdemu, kto zaczyna zajmować się etyką.
Bardzo dobra rola Carey Mulligan oraz realia w jakich osadzono historię, często pojawiającą się w filmach science fiction, sprawia, że film jest naprawdę interesujący. Naprawdę warto obejrzeć.

Wyślij recenzję»

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl