Królestwo spokoju: Podróż do domu / Peaceable Kingdom: The Journey Home (2004)

Film dokumentalny poruszający tematykę szowinizmu gatunkowego z niezwykle fascynującej perspektywy. Film opowiada historię przemiany ludzi na co dzień zajmujących się przemysłową hodowlą zwierząt - amerykańskich farmerów, którzy w pewnym momencie swojego dorosłego już życia i pracy spojrzeli zupełnie inaczej na istoty, które stanowiły źródło ich zysku. Wartością tego obrazu jest ukazanie osobistych doświadczeń osób, po których nikt nie mógł się spodziewać tak radykalnych zmian - zaprzeczenia dotychczas przyjmowanym wartościom, kultywowanej w rodzinie tradycji i przyjęcia zupełnie innego stylu życia a ostatecznie rozpoczęcia nawet walki o sprawiedliwość dla niegdyś przez nich wykorzystywanych istot.

Pokazane w filmie sceny z życia zwierząt hodowlanych nie są na tyle drastyczne a ich ilość jest tak dobrana, by film nie odstraszał od dalszego oglądania i mógł przekazać niezwykle ciekawe i emocjonujące historie bohaterów.
Zdjęcia (1)

Przeglądaj katalog

Współtwórz Katalog Etyki

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani opublikowaniem materiałów w Katalogu Zasobów Etyki, poniżej znajdują się informacje.

Redaktor Katalogu Zasobów - mgr Marek Pawłowski
Kontakt - mpawlowski@etykapraktyczna.pl